Pískování dřeva

Obnovte původní vzhled dřeva na vaší roubence, srubu nebo u nábytku. Starý nátěr odstraníme pískováním a dřevo ošetříme přípravkem, který ho před hmyzem, plísněmi a houbami ochrání na dlouhé roky.

Poptat konzultaci Co je pískování dřeva?

Co je pískování dřeva?

Tato technika se používá pro odstranění starého nátěru, nečistot a drobných nerovností. Písek pod vysokým tlakem dopadá na povrch dřeva a svým abrazivním účinkem ho čistí a srovnává.

Oproti jiným metodám má pískování několik výhod:

  1. je rychlejší a šetrnější než ruční broušení (nevznikají nechtěné rýhy),
  2. čistí dřevo i v hůře přístupných místech,
  3. zachovává původní strukturu a kresbu dřeva.

S pomocí pískovačky IBIX© 28 TRILOGY zajistíme renovaci vašeho starého nábytku, dřevěných podlah, trámů, obkladů i venkovních dřevěných prvků. Ozvěte se nám.

Jak při pískování dřeva
postupujeme?

Zhodnotíme stav dřeva

V domluvený den přijedeme a prohlédneme dřevěné prvky stavby či nábytek. Ihned spočítáme konečnou cenu za pískování (a případně impregnaci) a domluvíme termín, který vám vyhovuje.

Renovace dřeva

V den realizace přijedeme, zakryjeme okolní plochy a provedeme pískování dřevěných struktur domu či nábytku. Využíváme ekologické abrazivo – kombinaci písku a vody, které snižuje šíření prachu na minimum.

Uklidíme po sobě a místnost vám během několika hodin předáme zpět.

Ošetření dřeva impregnací

V případě zájmu dřevo ošetříme chemickou impregnací insekticidů a fungicidů. Tato směs se na dřevěná vlákna naváže a na desítky let zabrání výskytu dřevokazných organismů.

U nábytku a podlah používáme povrchový gel, který proniká do hloubky. V případě potřeby aplikujeme u trámů a roubení směs vysokotlakou injektáží přes navrtané otvory.

Za naší prací si stojíme – i proto na ni nabízíme záruku 10 let.

Výsledky naší práce

Zachránili jsme stovky domů, chalup a dalších objektů

Kolik čištění dřeva
pískováním stojí?

Konečná cena záleží na mnoha faktorech, proto nacenění předkládáme až po prohlídce stavby či nábytku. Za inspekci nemovitosti (bez odborného protokolu) si účtujeme 1 500 Kč.

Poptejte konzultaci

Nejste si jisti, zda vám dřevokazný hmyz a houby neničí střechu nad hlavou? Pošlete nám fotografie a zprávu – do 2 pracovních dnů se vám ozveme zpět a poradíme, jak dál postupovat. Za inspekci nemovitosti (bez odborného protokolu) účtujeme 1 500 Kč.

V akutních případech ihned volejte na bezplatnou linku +420 800 250 150 nebo na +420 777 596 093.

Nahrát fotografie